Nie sugerujcie się kalendarzem – Boże Narodzenie zaczyn...

Okres przedświątecznych przygotowań jest zarówno ważny i intensywny dla konsumenta, który chce się lepiej przygotować niż w rok wcześniej, jak i dla firm, które pragną dotrzeć ze swoją świąteczną ofertą do klientów.

Jak zdefiniować najbardziej efektywny kanał dotarcia do klientów? Przeanalizowaliśmy statystyki z ...

Marketing internetowy w 2016 roku

Zajmuję się reklamą w Internecie od 2003 roku (13 lat), dzięki czemu łatwiej mi jest zrozumieć wykładniczy wzrost w informatyce, który jest niesamowicie widoczny w ostaniach latach.

Jest to w pewny sposób podwójny problem dla marketerów. Z jednej strony musza nadążać ...

Jak przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową dewel...

Grupa docelowa – Planuj, by mądrze pozyskać klienta

Jak przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową inwestycji deweloperskiej? Po pierwsze skup się na odbiorcach. Zastanów się, kto tak naprawdę, może kupić mieszkanie od Ciebie. Rozpoznanie i precyzyjne określenie grupy docelowej, pozwoli kierować ...

Panda 4.1 nadchodzi!!!

Zawartość Twojej strony pozostawia wiele do życzenia? Treści „pożyczyłeś” z innych witryn? Stosowałeś metodę „kopiuj” – „wklej”? Nie będziesz spał spokojnie przez najbliższe noce. Google zapowiedziało aktualizację algorytmu Panda.

Pierre Far, pracownik Google, w piątek 26 września, na profilu Google+, ...

Social Media a SEO, prawdy i mity

W ostatnich latach pojawiało się wiele spekulacji i nieprawidłowych informacji na temat tego, czy sygnały społecznościowe z Facebooka i Twittera wpływają na algorytm wyszukiwania Google i jeśli tak, to w jakim stopniu. Podczas gdy wielu specjalistów SEO skupia się na social mediach ...

Drogi kliencie czy posiadasz już wpis w Google Maps ?

Od dzisiaj tj 29-10-2010r. już prawie na wszystkich serwerach Google widoczne są zmiany dotyczące wyglądu wyników dla zapytań lokalnych, sprawdź przykład:

W przypadku, gdy jeszcze nie posiadasz swojej wizytówki – dobrze zoptymalizowanej – zapraszamy do kontaktu z ...

Warsztaty Silesia SEM 2010

Już 10go czerwca 2010 na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia SEM, więcej informacji zaczerpniętych z oficjalnej strony:
Silesia SEM Warsztaty 2010 to pierwsze warsztaty prowadzone dla biznesu przez specjalistów z branży marketingu w wyszukiwarkach internetowych.

Jak znaleźć się w Google? Jak wypozycjonować stronę?

Jak znaleźć się w Google” oraz “Jak wypozycjonować stronę” to tylko niektóre z najczęściej poszukiwanych haseł przez osoby już wstępnie zainteresowanych tematyką pozycjonowania bądź innymi sposobami, które docelowo pomóc mają w promowaniu usług bądź produktów zainteresowanego.

Zacznijmy może jednak od początku.

Sposobem ...

Pozycjonowanie strony w wynikach organicznych

Organiczne pozycjonowanie stron internetowych zwane również SEO (ang. Search engine optimization – SEO, Web Positioning) to szereg działań prowadzących do podwyższenia pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarek.

Co zrobić aby strona internetowa znalazła się wysoko w wyszukiwarce ?

Na ...