Słowniczek

Marketing szeptany

Marketing szeptany / marketing rekomendacji / buzz marketing – działania, których celem jest budowanie pozytywnego wizerunku marki, poprzez zachęcanie klientów do podejmowania dyskusji o marce, produkcie, wyrażania swoich opinii, zamieszczania rekomendacji na forach, blogach czy w mediach społecznościowych.

Skuteczność marketingu szeptanego, opiera się na założeniu, że jesteśmy bardziej skłonni wierzyć w wysoką jakość produktów i usług zachwalanych przez naszych znajomych lub ludzi nam podobnych, niż towarów polecanych w reklamie. Z badań przeprowadzonych przez Nielsen Group wynika, że niemal 90% osób wierzy w rekomendacje znajomych.

W marketingu szeptanym subtelny przekaz reklamowy trafia do odbiorców w sposób naturalny – bezpośredni i spontaniczny.

Jeśli Twoja firma korzysta z marketingu szeptanego, powinna prowadzić monitoring marki czyli korzystać z narzędzi, które wyśledzą każdy post, opinię, komentarz pojawiający się w Internecie, dotyczący Twojej marki. Monitoring marki umożliwia natychmiastową reakcję i ochronę reputacji.

Magda Nowak

Magda Nowak – wie jakich słów użyć, by przykuć uwagę i zainteresowanie internautów. Pisze teksty, które sprzedają. Opowiada angażujące historie o naszych Klientach. Dba, by mówiono o nich dużo, dobrze i głośno. Wie, gdzie publikować, żeby szybko się rozniosło i przeczytało wielu.. Uparcie powtarza, powtarzała i powtarzać będzie: „Content is the King”. Trzyma rękę na pulsie. Zawsze na bieżąco z e-marketingowymi nowinkami, które ochoczo wciela w życie. Szlifuje warsztat na branżowych szkoleniach.

More Posts