Inne

150. urodziny Henry`ego Forda

Zrewolucjonizował życie codzienne Amerykanów. Popularyzator motoryzacji. Twórca słynnego Forda T  – samochodu na kieszeń przeciętnego Mr. Smith`a. Dziś przypada 150. rocznica urodzin Henry`ego Forda.

Henry Ford sukces zawdzięcza – nie tylko talentowi i ciężkiej pracy, ale przede wszystkim nowoczesnemu, jak na owe czasy, podejściu do biznesu i znakomitemu wyczuciu mechanizmów rynkowych.

Ford w czasach, gdy powszechnym było wyzyskiwanie pracowników ponad miarę, dbał o swoją załogę. Był zdania, że zadowolony pracownik pracuje wydajniej. Pracownicy fabryki Forda zarabiali dwukrotnie więcej niż zatrudnieni w pobliskich manufakturach.

Ford słynął z dość oryginalnego i ultranowoczesnego rozumienia biznesu. Przypisuje mu się autorstwo poniższej sentencji. Do końca nie jest pewnym jednak, kto wypowiedział te słowa – Thomas Jefferson czy Henry Ford. Tak czy inaczej, bez względu na autora, słowa nie straciły na aktualności.

 

2henry ford kamien fb rocznica 150 urodzin

Agata Wojtasik

Agata Wojtasik - graphic designer, ilustrator, artysta. Rysuje, maluje - tworzy odkąd pamięta. Grafiką „na poważnie” zajmuje się od 2009 roku i wciąż uczy się czegoś nowego. Jeśli nie zgłębia wiedzy sama, to robi to na kursach i licznych szkoleniach. Najbardziej kręci ją styl komiksowy i flat design. Próbuje swoich sił w web designie. W wolnej chwili realizuje własne projekty.

More Posts